Владислава Громенко: «Моє хобі вже понад два роки як перетворилося на повноцінну роботу»

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Активний розвиток техніки зробив доступною й популярною цифрову фотографію. Тепер кожен з нас у глибині душі – трохи фотограф: знімає чи то на дзеркальну камеру для сімейного альбому, чи на мобільний телефон для Instagram. Однак створити шедевр вдається далеко не всім. Владиславі Громенко – студентці 4-Ж курсу – це під силу, дівчина перетворила фотографування на роботу для душі. Вона вміє ставити цілі та досягати їх. Знайти захоплення, яке дасть змогу ще й заробляти гроші, може не кожен – у Владислави це вийшло.

Як у тебе виникла ідея фотографувати?

– Вона з’явилася ще в далекому 2013 році, коли я ходила і все підряд фотографувала на маленьку «мильницю». Дуже довго вмовляла батьків купити фотокамеру більш професійну, і в підсумку вони погодились та подарували мені її.

Хто навчив тебе фотографувати?

– Після того, як купили камеру, я якийсь час продовжувала просто натискати на кнопку, але потім побачила у місті банер з рекламою про те, що є фотошкола. Тоді подумала, що марную час, треба навчатися. І ось перше заняття, і я – найменша за віком, мені тоді було приблизно 16-17років, сиджу навчаюсь на рівні з дорослими. Потім навчання проходили вже у фотостудії, де ми теоретичні знання закріплювали на практиці.

Ще цікавий факт, що ми з групою так потоваришували, що вирішили піти і на наступний рік навчання. Там вже був вищий рівень отримання знань, багато обробляли фотографій у програмах «Photoshop», «Lightroom». Викладач уже більш прискіпливо ставився до нас та наших фоторобіт.

Наступним етапом було навчання у фотошколі Олександра Мінаєва –найкращого портретиста в Черкасах. Йому я дуже вдячна за знання та підтримку. Мені подобалось навчання у нього тим, що він завжди казав усе як є, без усіляких прикрас.

Який найяскравіший час пов’язаний із твоїм хобі ?

– У період навчання у фотошколі ми були на виїздах, де навчались фотографувати природу, людей, вивчали всі правила композиції, позування та інше. Були виїзди з палатками, де ми прокидалися о 4 чи 5 ранку, щоб встигнути сфотографувати туман над річкою.

Чи працювала ти у фотоіндустрії?

– Я певний час була асистентом і другим фотографом, де допомагала професійним фотографам. Але паралельно вже експериментувала над фотографуванням друзів та знайомих, створюючи таким чином власне портфоліо. Зараз роблю сімейні фото, дитячі, love-story. Узимку фотографую або вдома, або на студіях, які подобаються замовникам. Улітку та восени – сезон весіль, тож фотографую їх. І моє хобі вже понад два роки як перетворилося на повноцінну роботу.

Розкажи про свій фотоапарат.

– У мене зараз Nikon 5100. Це напівпрофесійний фотоапарат, але в мене все ще попереду. У найближчому майбутньому буду переходити на більш професійну камеру.

Який жанр знімання твій улюблений?

– Якщо говорити про улюблений, то це репортаж на усіляких святах, подіях. У цьому жанрі можна підловити цікаві моменти, люди на таких кадрах «живі». Там усе в динаміці та русі.

Що найбільше запам’ятовується на фотосесіях ?

– Найбільше запам’ятовується, коли мені доводиться їхати в інше місто чи село, і це неодмінно буде весільне знімання. Тоді я більше хвилююся: незнайома місцевість і доводиться орієнтуватися миттєво; найчастіше з молодими спілкування відбувається тільки по телефону. Фізично – це складніше: цілий день знімання, якщо ще врахувати дорогу, доводиться прокидатися о 5-6 ранку та їхати й працювати до 9 чи 10 вечора. А загалом це завжди нові знайомства, красиві кадри і приємні відгуки, коли віддаєш фото.

Якби тобі довелося відмовитися від хобі, яким був би твій вибір?

– Над цим не замислювалася. Але це могло б бути що завгодно. Я намагалася займатися і спортом, і флористикою, і хенд-мейдом, але на все це мене на довго не вистачило. Фотографія – це моя любов, моє покликання. Навіть коли я прогулююсь по місту без фотоапарата і бачу круте світло або круту локацію, я неодмінно сфотографую її на телефон.

Автор: Лисогор Вікторія

Фото вязто із соціальної мережі Instagram

Інститут, який цінує твою унікальність!

Відео

Соціальні мережі

F Y I