Юрій Олійник: «Довго не можу сидіти на одному місці, а нові країни й люди – як свіжий ковток повітря для мене»

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Молодість – найпрекрасніший період в житті людини. І в цю найщасливішу пору його слід прожити по максимуму. Краще, ніж подорожі, людство, мабуть, поки нічого не придумало. До того ж, будь-яка мандрівка в далекі або ближні країни дарує безліч знань, спогадів, почуттів та емоцій. Подорожуючи світом, молода людина краще починає розуміти, чого вона хоче від життя. Враженнями про свої подорожі з нами поділився студент 5 курсу ОС «магістр» спеціальності «Журналістика» – Юрій Олійник. Хлопець розповів про своє хобі подорожувати і дав кілька порад для тих, хто так само мріє і любить подорожувати.

– Юро, розкажи, як виникла ідея почати подорожувати?

– Ідеї починати мандрувати не було як такої. Просто з дитинства було цікаво бачити нові місця. Уже в студентські роки разом із друзями вирушали до Львова й Одеси. Під час подорожі отримували багато крутих емоцій. Тому для мене важливо їздити світом, аби їх відчувати.

– Яким транспортом ти найчастіше подорожуєш?

– Якщо ці подорожі територією України, то користуюся потягами чи автобусами. Якщо ж вирушаю закордон – найчастіше літаком. Авіа – найшвидший спосіб дістатися місця призначення. Те, що він надто дорогий, – міф. Зараз авіаквитки можуть бути дешевшими, ніж вартість пересування автобусом.

– Чи є в тебе якісь уже певні секрети подорожування?

– Секретів немає, це більше загальновідомі факти й лайфхаки, про які можна дізнатися з інтернету від тревел-блогерів чи з медійних проектів про подорожі. Щодо необхідних речей у мандрівку, то обов’язково треба брати медикаменти, бо в інших країнах – інакші ліки та й ціни в рази вищі. Узяти теплий одяг, необхідну техніку, наприклад, аби зарядити свій телефон у разі відсутності постійного джерела струму. Також знадобляться снеки чи якась легку закуска, що має тривалий термін придатності.

– Як заощадити на квитках?

– Треба моніторити сайти авіакомпаній, підписуватися на різноманітні канали з розсилками щодо розпродажів та знижок. Зараз до українського авіаринку долучилися світові лоукост-компанії. Іноді вони пропонують квитки вартістю навіть до 5 євро. Кожного дня ціни змінюються. Найдешевше квитки можна придбати у нічний час вівторка і п’ятниці, але це не завжди працює. Просто потрібно моніторити щодня по декілька разів.

– Які країни ти уже відвідав і які плануєш?

– Уже встиг побувати у Фінляндії, Угорщині, Чехії, Швейцарії, Росії, Італії та Туреччині. Зараз мрію відвідати США, Канаду, Велику Британію, Іспанію, Португалію та Грузію. Ці країни приваблюють колоритом. Хочеться побачити життя вільних американців та аристократичних британців, спробувати страви національної грузинської кухні, помочити ноги в океані на узбережжях Португалії. Мрій багато, треба просто більше часу для їхньої реалізації.

– Поїздка до якої країни найбільше запам’яталася?

– До Італії. Ця країна – справжній рай на землі. Старовинна архітектура, темпераментні італійці, найсмачніша римська паста в моєму житті.

– Із якими найбільшими труднощами ти зіштовхнувся в дорозі?

– У тій же Італії, але вже в Мілані я не знав, що в метро треба купувати інший проїзний, якщо переходиш на гілку, по якій виїжджаєш за межі міста. Тоді мене оштрафували на 35 євро. Було не дуже приємно, бо я розраховував на ті гроші, але полісменів це не турбувало. Вони без пояснення виписували штраф, а всі інші туристи, хто не мав з собою готівки – повинні були дати документи, аби «санкційну» суму потім прислали листом. Спочатку здавалося, що це якісь аферисти, але вони пред’являли свої посвідчення, зв’язувалися по раціях з колегами і працівники метро пояснювали туристам, чому так відбувається.

– Є вже думка, щоб перевести своє хобі у прибуткову сферу?

– Можливо, із часом. Не знаю, що це може бути. Можливо, якийсь канал на YouTube.

– Якби тобі довелося відмовитися від хобі, яким був би твій вибір?

– Від подорожі не відмовлюся ніколи. Довго не можу сидіти на одному місці, а нові країни q люди – як свіжий ковток повітря для мене.

Автор: Вікторія Лисогор

Фото вязто із соціальної мережі Instagram

Інститут, який цінує твою унікальність!

Відео

Соціальні мережі

F Y I