Не залишайте телевізор увімкненим

Оцініть матеріал!
(15 голосів)

Реклама — важливий складник економічного й соціального середовища. Вона покликана пробуджувати в глядача естетичні відчуття, розвивати та сприятливо впливати на його психологічний стан. Використання в ній знаменитостей — невід'ємна частина гідно зарекомендувати свій продукт. Така реклама привертає позитивну увагу. Якщо Гай Річі приймається знімати її, то робить це з великим розмахом і неабияким креативним підходом. Утілення справжнього естета. Після його реклами односолодового шотландського віскі на тлі неперевершених гірських і лісових пейзажів навіть той, хто не любить скотч, захоче скуштувати цей напій.

Однак вітчизняна реклама й реклама відомого британця — це дві різні речі. Чим більше з'являється молодих і дуже креативних українських фахівців, тим сильніше вона схожа на розсадник патологічних захворювань, дитячих травм, екзистенціальної кризи, стереотипізації та порнографічної пропаганди для всепоглинаючого соціуму. Реклама показує, а соціум формує.

Соціалізація в суспільстві ніяк не пов'язана з прямим бажанням контактувати із зовнішнім світом. Почасти це вимушений захід для взаємодії з дійсністю для особистої вигоди, тому більшу частину інформації звичайні споживачі отримують, не виходячи з дому. Телебачення налаштоване на масовий гіпноз і навіювання, що зветься сугестією. Реклама на телебаченні — найпрестижніший і дорогий вид поширення чого-небудь. Вона пояснюється синтезом двох видів упливу на людину — візуальним і аудіальним. Двадцять п'ятий кадр, позбавлена ​​смислового навантаження музика — товар уже має свого покупця. Якщо раніше реклама була мистецтвом, то зараз стала відразливою частиною людського життя. Наразі вона більше дратує, ніж зацікавлює та мотивує. На кожному кроці різні вирвиглазні вивіски, що перетворюють вулицю в задушливе приміщення із пап'є-маше, ба, телевізор уже навіть страшно вмикати.

Вигода тут є тільки для одного — для виробника. Зворотного зв'язку більше не існує, тому реклама перетворилася в генератор дуже поганих ідей. Виникає маркетинговий булінг для середньостатистичних споживачів, які сприймають усе запропоноване та сказане за чисту монету.

Кредит під великі відсотки — чистої води шахрайство, організований масовий грабіж. Сексистська реклама на Восьме березня (та не тільки) — дискримінація та стереотипізація людини за гендерною ознакою. Сексуалізація підлітків в нижній білизні, як виправдання поривів до творчості. Найбільша шкода, що може завдати реклама споживачеві — знищення критичного мислення при покупці будь-якої товарної марки.

Що стосується соціальних мереж, то там повний розлад. Попит породжує пропозицію. Зараз продати можна все — навіть свою невинність. Найбільш чутлива група суспільства — це підлітки. Так як вони є найактивнішими користувачами інтернету, то перебувають під впливом не тільки реклами, націленої безпосередньо на них, а й реклами, розрахованої на дорослих. Спливаючі рекламні віконця, що містять порнографічний контент, провокують ранній початок сексуального життя або перекручене поняття про це.

У рекламі дуже часто демонструють надзвичайно худих моделей, що може призвести до заниження самооцінки та психічних розладів — анорексії. Уплив ззовні завжди змушує їх обирати між різними поглядами й уявленнями та формувати власну картину світу.

Однак слід запам'ятати: ніколи не варто залишати телевізор уключеним. Реклама — це справді мистецтво, що може безцеремонно увійти у ваше життя, як не званий гість, й перевернути в ньому все догори дриґом.

Магістрантка 2-М курсу Ольга Федорчук

Інститут, який цінує твою унікальність!

Відео

Соціальні мережі

FYI

18031, м. Черкаси,

бульвар Шевченка,81,

корпус № 1,ауд. 324

Телефон: 33-44-29

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper