Якщо вони стрибнуть із мосту, ти теж стрибнеш?

Оцініть матеріал!
(15 голосів)

Є мільйон способів убити себе, і ми завжди обираємо більш дієвий — ненависть. Якщо вбивство отрутою — це більше жіночий вчинок, то вбивство критикою та зауваженнями — суспільний. Однак ненависть до себе — свідома тяга до саморуйнування.

Кібербулінг — це окремий вид поганого мистецтва. Я не звикла думати, що існує гарне і погане мистецтво. Похмуре і світле. Мистецтво — поняття абстрактне, що не підлягає логіці. Самовираження — спосіб контролю внутрішніх зголоднілих демонів. Тих, що зірвалися з ланцюгів і прагнуть свободи.

Кілька століть тому люди могли тільки мріяти про такий чарівний, по істині чудовий винахід — соціальні мережі. Люди ніколи не лінувалися бігати на пошту, щоб відправити рідним листа. Вони завжди ретельно добирали кожне слово, щоб відправити телеграму. Кожна буква була платною, тож, чим коротше, тим краще. Усі примудрялися економити красиво. Усе, що має бути приховане — було приховано. Варто жінці оголити зап'ястя, як кавалер відразу ж божеволів. Варто було оголити ноги по кісточки, як кавалерів уже ціла дюжина. Заздрісники проглядалися здалеку. Майбутнє вже вирішене.

Однак звичаї ніколи не були чимось на зразок благих намірів. Манірність минулого злегка перетягнули на теперішнє. Тим, чим у минулому здавалася Франція, тепер таким здається увесь світ. Ті, хто раніше мовчав, зараз верещить, надриваючи горлянку. Толерантність стала подобою абсурдності, пішла по стопах моди й пустила коріння зла. Відбувається детоксикація, що породжує роздратування та гнів. Реальність набуває іншого відтінку, пахне по-іншому та сприймається з гіркотою.

Людина виснажена морально й фізично. Вона продовжує сунути два пальці в рота, щоб очистити совість перед обличчям самого себе. Її мучить безсоння через зловживання кавою. Картається через зайву порцію їжі або солодощів. Розум і серце розділені як ніколи. Єдина відрада — ізоляція в достатку. Вона сідає за комп'ютер і читає коментарі. Вона знає, що робити цього не треба, але цікавість і страх тепер уже не розрізнити. Переконується у власній нікчемності та вирішує покінчити з усім цим раз і назавжди.

Сьогодні ти боїшся відкрити месенджер і прочитати повідомлення. Відгороджуєшся від людей, тому що вони, немов подих вітру, спрямовують у неправильний бік, а то й зносить узагалі. Ти забув, як це від руки писати листи та клеїти марки, тому що нікому відправити конверт. Адресата не знайдено. Лист утрачено. Комплексуєш із приводу почерку, а картати себе потрібно за нерішучість. Ти вирішив, що недостатньо хороший для цього світу, коли насправді проблема зовсім не в тобі.

Одного разу певна каста винайшла інтернет. Вона вважала, що люди, нарешті, відчують себе в безпеці та зрозуміють, що світ для них у межах досяжності. Що їм нема чого приховувати. Однак ніхто не відчуває себе захищеним у відкритому світі. Ти можеш робити все, що забажаєш, не замислюючись про наслідки. Немов дуже хороша відеогра, що має декілька завершень. Тільки помиляючись, у тебе не буде збережень, щоб усе почати заново. Тому користувачі вирішили поводитися так, немов вони зламали систему й будуть жити вічно. Вони думають, що розуміють, який наступний крок потрібно зробити, щоб вигода заблищала ярличком.

Інтернет, немов великий форум для самотніх, які збираються разом, проте не знають, як поводитися одне з одним, тому принижують один одного, щоб приховати власну неповноцінність.

Живучи під куполом фантомних заборон і моральних утисків, ми не бачимо нічого далі за межами показаного. Ми не вміємо нести відповідальність за свої вчинки та слова, бо вважаємо, що скоєне нами не матиме наслідків. Одягнені людські скульптури на хмарочосі викликають дискомфорт.

Люди, які не готові слухати про психічне здоров'я, із готовністю демонструють власну байдужість. А що, якщо вони стрибнуть із мосту, ти теж стрибнеш?

Магістрантка 2-М курсу Ольга Федорчук

Інститут, який цінує твою унікальність!

Відео

Соціальні мережі

FYI

18031, м. Черкаси,

бульвар Шевченка,81,

корпус № 1,ауд. 324

Телефон: 33-44-29

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper