Четвер, 15 грудня 2022 00:00

300-річчя Григорія Сковороди відзначили в ЧНУ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького провів низку заходів, присвячених 300-річчю до дня народження Григорія Сковороди. Студенти та викладачі закладу вшанували пам’ять великого Поета та Вчителя України.

«Я думаю, що і філософи, і педагоги погодяться з тим, що Григорій Сковорода – унікальна особистість, в якій поєдналися три основні постаті філософа, педагога та письменника. Інколи ще говорять про нього як про музиканта, адже сопілка була його постійною супутницею, як Біблія, як костур і як хлібина в торбі», – розповів в інтерв’ю ТРК «Ільдана» професор, завідувач кафедри української літератури та компаративістики Володимир Поліщук.

З нагоди уродин поета викладачі Черкаського національного університету взяли участь у низці наукових заходів.

Всеукраїнську онлайн-конференцію «Постать і слово Григорія Сковороди в українській художній літературі» провела кафедра української літератури та компаративістики.

ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва зініціювали науковий семінар «Григорій Сковорода – письменник, мислитель, педагог», у якому взяли участь фахівці різних галузей. Від ННІ УФСК у цьому заході взяли участь професори кафедри української літератури та компаративістики Володимир Поліщук і Василь Пахаренко.

Виступ професора Володимира Поліщука на науковому семінарі "Григорій Сковорода - письменник, мислитель, педагог".
Джерело: сайт ЧНУ ім. Б. Хмельницького

Виступ професора Василя Пахаренка на науковому семінарі "Григорій Сковорода - письменник, мислитель, педагог".
Джерело: сайт ЧНУ ім. Б. Хмельницького

Учасники наукового семінару "Григорій Сковорода - письменник, мислитель, педагог".
Джерело: сайт ЧНУ ім. Б. Хмельницького

Декор на науковому семінарі "Григорій Сковорода - письменник, мислитель, педагог".
Джерело: сайт ЧНУ ім. Б. Хмельницького

Онлайн-зустріч учасників наукового семінару "Григорій Сковорода - письменник, мислитель, педагог".
Джерело: сайт ЧНУ ім. Б. Хмельницького

Громада Черкаської гімназії № 31 спільно з науковцями ЧНУ ім. Б. Хмельницького організували й провели науково-методичний семінар «Історія Просвітництва в Україні: філософські, правові, державно-політичні ідеї».

З інформацією про Г. Сковороду виступили на ТРК «Ільдана» директор наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Григорій Голиш, завідувач кафедри української літератури та компаративістики Володимир Поліщук, доцент кафедри філософії, соціальних та політичних наук Павло Кретов і заступниця директора з наукової роботи ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Наталія Степанова.

Виступ професора Володимира Поліщука на ТРК Ільдана до 300-річча ЧНУ
Джерело: сайт ЧНУ ім. Б. Хмельницького

Науковці ЧНУ ім. Б. Хмельницького підготували низку досліджень про життя і творчість Г. Сковороди. Так, професор Володимир Поліщук прослідкував Каврайське становлення великого українця, професор кафедри української літератури та компаративістики Василь Пахаренко дослідив постать Г. Сковороди з точки зору його геніальності, професор кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Василь Мельниченко проаналізував традиції вшанування пам’яті видатного українця.  

Наукова бібліотека ім. М. Максимовича провела низку заходів з нагоди ювілею геніального українського мислителя, письменника, педагога й філософа. На абонементах і в читальних залах працівниками бібліотеки були підготовані тематичні викладки про життя і творчість ювіляра, зокрема: «Григорій Сковорода – джерело духовної величі», «Невтомний шукач свободи і щастя», «Світ Сковороди». У вестибюлі навчального корпусу №1 була розгорнута книжкова виставка «Г. Сковорода – народний мудрець, учитель, філософ», а на сайті бібліотеки розміщена віртуальна виставка «Пізнай самого себе і ти пізнаєш світ».

Кафедра журналістики, реклами та PR-технологій спільно з пресслужбою Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького реалізувала проєкт «Цитуємо Сковороду», в якому представники університетської громади наводять ті афоризми філософа, які відгукнулися їм найбільше.

Музичним сюрпризом порадувала вокальна студія «Voices», виконавши пісню «Всякому городу нрав і права» на слова Григорія Сковороди (музика – Soulange).

Особливо яскраво відзначили день народження Г. Сковороди в навчально-науковому інституті української філології та соціальних комунікацій. На сторінках у соціальних мережах пресслужба ННІ УФСК опублікувала добірку афоризмів Григорія Савича, підготовлену завідувачем кафедри української літератури та компаративістики Володимиром Поліщуком.

Магістрантка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Дар’я Прудіус підготувала подкаст до 300-річчя з дня народження Г. Сковороди «Світ ловив мене, та я був швидший».

З метою популяризації постаті й спадщини великого українця, вшанування його пам’яті та усвідомлення понадчасовості його мудрості кафедра української літератури та компаративістики організувала конкурс відеопоезій за творами Г. Сковороди і творами про нього та конкурс есеїв за афоризмами видатного українського поета-мислителя й педагога.

Переможці конкурсу есеїв (оцінювало журі у складі кандидаток філологічних наук, доценток Оксани Вертипорох та Інни Кошової):

І місце розділили студентка 2 курсу психологічного факультету Олена Бережна «Життя наше – це подорож, а дружня бесіда – візок, що полегшує мандрівникові дорогу: дружба в житті людини» й учениця Черкаської загальноосвітньої школи № 19 Анна Макаринська «З усіх втрат втрата часу найтяжча».

ІІ місце – студентка 1 курсу ОП «Переклад» (перша англійська) Софія Шпаненко «Лід на те і родиться, аби танути».

ІІІ місце – студентка 1 курсу ОП «Переклад» (перша англійська) Марія Скоромна «Щасливий, хто мав змогу знайти щасливе життя. Але щасливий той, хто вміє ним користуватись».

Переможці конкурсу відеопоезій (оцінювало журі у складі кандидаток філологічних наук, доценток Оксани Вертипорох і Ганни Клименко-Синьоок):

І місце – студентка 1-А курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій Дар'я Малій

ІІ місце – студентка 2-В курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій Марина Урсатій.

ІІІ місце – студентка ПУА-20  ННІ економіки та права Анастасія Тихомирова

Окремо журі відзначило відеопоезію студентки 4-ВБ курсу ННІ УФСК Юлії Капуш, яка написала й прочитала власну поезію про Григорія Сковороду.

«Для мене ця перемога є неочікуваною. Я нерідко брала участь у подібних конкурсах, але перемагаю вперше, тому я неймовірно щаслива. Вважаю, що подібні конкурси потрібно проводити, тому що вони дають можливість кожному студенту з будь-якої спеціальності розкрити свій творчий потенціал. Я дякую університету за ці щирі й неповторні емоції», – поділилась враженнями переможниця конкурсу відеопоезій Дар’я Малій.

Навчально-науковий інститут педагогічної освіти, соціальної роботи та мистецтва також провів конкурс читців поезії Г. Сковороди, у якому взяли участь студенти всіх спеціальностей інституту. Учасники декламували мудрі вірші українського філософа, письменника й педагога та підготували декілька відеопоезій.

Проведені заходи дали можливість університетській громаді пошанувати геній великого українця.

Автор: студентка 2-ВБ курсу Ірина Захарченко

Інститут, який цінує твою унікальність!

Відео

Соціальні мережі

F Y I F