Середа, 11 червня 2014 00:00

У журналістів ЧНУ тепер своя телестудія

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Відкриття телестудії та апаратної відеомонтажу на базі кафедри журналістики, реклами та PR-технологій відбулося 6 червня в ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Технічне обладнання надане фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» у межах проекту «Цифровімедіа в університетах».

"Відтепер студенти матимуть змогу на сучасному професійному обладнанні створювати якісні випуски новин та оригінальні програми. Гості змогли оцінити можливості нового устаткування та побачити перший випуск новин. Сучасна апаратура коштує 300 тисяч гривень. Це вже друга така телестудія, перша була відкрита в Запоріжжі. «Навряд чи це свято відбулося б сьогодні, якби не титанічна праця керівництва ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Місяць тому приміщення, у якому відкриваємо студію, не було готовим до цього. Сьогодні воно відповідає всім вимогам сучасної мультимедійної студії", – зазначив Олександр Власенко, керівник освітніх проектів фонду «Розвиток України».

Ректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Анатолій Кузьмінський подякував доброчинникам та всім, хто був причетний до відкриття телестудії. «Це здійснення другого етапу мрії. Перший був – відкрити спеціальність «журналістика», що дуже складно, адже ніхто не хотів ділитися своїми можливостями. Потім намагалися створити таку базу, щоб випускати кваліфікованих спеціалістів, які були б конкурентоспроможними на ринку праці. Установка студії сприятиме творенню якісної журналістики та працюватиме на престиж університету», – сказав він.

Інвестування в знання сьогодні є найпопулярнішим. Світові економісти говорять, що найкращі інвестиції, які приносять найбільші прибутки, – це інвестиції в знання. Фонд «Розвиток України» інвестує в освіту журналістів. У зв’язку з тим, як активно, буремно розвиваються нині події в Україні, можна сказати, щожурналістика виходить на передові позиції.

Віталій Коваль, заступник голови Черкаської ОДА, каже, що це все сприятиме підвищенню конкурентоспроможності студентів: «Який ще університет у центральній Україні може похвалитися такою апаратурою. Від себе – готовий бути піддослідним. Якщо треба якісь програми, інтерв’ю – запрошуйте. Кращої реклами спеціальності немає, оскільки майбутнім студентам хочеться наочно побачити, що таке професія журналіста».  

         Із ним згодний також Ігор Погрібний, директор ННІ української філології та соціальних комунікацій, який переконаний, що за партою з ручкою справжнього медійника не навчиш: «Світ зараз дуже динамічний, бурхливо розвивається, змінюється, журналістам потрібно встигати опрацьовувати інформацію». Директор висловив надію, що наш університет буде відомим в Україні завдяки цій телевізійній студії.

66

         Тетяна Бондаренко, завідувач кафедри журналістики, реклами та PR-технологій, зачитала вітального листа від Сергія Томіленка, першого секретаря Національної спілки журналістів України, де він вітає ЧНУ ім. Б. Хмельницького із відкриттям телестудії. Спілка висловлює фонду Ріната Ахметова подяку за вагомий внесок у розвиток української журналістики.

Тетяна Григорівна зазначає: "Тепер студенти мають змогу насправді доторкнутися до свого фаху. Відкриття студії під егідою фонду дає три речі. По-перше, це нові знання і фахові навички. По-друге, надзвичайну енергію й поступ. По-третє, конкурентоспроможність і працездатність, які ми зможемо надати нашим студентам. Фонд має яскраву рису – ініціювальне серце, тому що завжди пропонує щось нове, те, чого раніше не було в Україні. Він інвестує в майбутнє, усі ці проекти будуть рентабельними".

65

Директор Благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Анатолій Заболотний наголосив на необхідності сучасного обладнання для навчання кваліфікованих спеціалістів. «Варто зробити сильною університетську освіту, щоб спеціалістів готували вже на тому рівні, якого потребує професія. Ми почали навчати викладачів, щоб вони навчали студентів. Але згодом зрозуміли, що і цього мало. Щоб готувати професіоналів на сьогодні, важливо, щоб вони практикувалися на сучасному обладнанні в нових студіях. Це допоможе їм на ринку праці».

64

Після урочистої церемонії відкриття студії всі мали змогу оглянути нове обладнання. «Це професійні відеокамери, які знімають у форматіFullHD. У ведучих новин та журналістів є спеціальна аудіосистема. Вони чують в навушнику голос режисера. Передбачаємо різні локації для різних передач: ток-шоу, випуски новин. В апаратній відеомонтажу спеціальні журналістські комп’ютери, аудіомікшери та відеомікшери, які допомагають студентам знімати програми в прямому ефірі для YouTube та записувати їх», – розповіла Світлана Коваль, викладач кафедри журналістики, реклами та PR-технологій.

         Тепер завдяки новому обладнанню студенти створюватимуть ефірні журналістські передачі та онлайн-передачі, ставати справжніми професіоналами в процесі навчання.

Руслана ПОГРЕБНЯК

Інститут, який цінує твою унікальність!

Відео

Соціальні мережі

F Y I F