Неділя, 24 травня 2015 00:00

Свято св. Кирила та Мефодія

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Творці слов'янської азбуки народилися в македонському місті Солуні (сучасне Салоніки). Їхній батько був болгарин, мати - гречанка. Костянтин був наймолодшим (827-869), пізніше прийняв ім'я Кирило. Михаїл (820-885) - у чернецтві Мефодій.

Саме завдяки їхній праці ми тепер маємо власну абетку, можемо письмово висловлювати власні думки, зберігати надбання народу для нащадків.Становлення слов'янської писемності було нелегким. 863 рік вважається офіційною датою створення слов'янської писемності.

Інститут української філології та соціальних комунікацій особливо вдячний Кирилу і Мефодію за їх велечезний внесок у розвиток української писемності, а відтак у розвиток української літератури, журналістики та видавничої справи.

Щороку студенти нашого інституту вшановують цих святих людей. Цього року також стіни третього поверху ННІ УФСК були прикрашені зображеннями Кирила та Мефодія, а також літерами їхньої абетки.

IMG 20150521 134126

Заслуга Кирила і Мефодія в історії культури велика: по-перше, Кирило у 863 році розробив першу впорядковану слов'янську азбуку і цим поклав початок розвиткові слов'янської письменності; по-друге, Кирило і Мефодій переклали з грецької мови багато книг, що стало початком формування старослов'янської літературної мови; по-третє, Кирило і Мефодій протягом багатьох років провели серед західних і північних слов'ян і сприяли поширенню грамотності серед цих народів. 

Інститут, який цінує твою унікальність!

Відео

Соціальні мережі

F Y I F